logo-Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky

Menu


Anička s oplatkou 1

Jaké lázeňské oplatky Vám nejvíce chutnají?

Děkujeme Vám za odpověď  v naší anketě.

Anička s oplatkou 2

Partneři

 Lázně Libverda - odkaz se otevře v novém okně        Turistické známky - odkaz se otevře v novém okně         

Lzesko1                        

Region-jizerskehory-cz, odkaz se otevře v novém okně                                                                                 

 

Pojdte do přírody

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda. Dovouji si Vám nabídnout něco málo foteček z jarní procházky po okolí Lázní Libverda.

pohoda na jarním výletě -rok 2011

Bazilika Navštívení Pany Marie v Hejnicích - jaro 2011

Odkazy

 SEM a TAM

 Web4U

ToplistPoptávka

Nabídka

Hledáme zajímavé weby na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,kontaktujte nás. info@lazenskeoplatky.cz

Zasílání novinek

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail přibližně jednou měsíčně?  Není nic jednodužšího - stačí vyplnit a těšit se. Kdykoliv své přihlášení můžete zrušit.

Jméno:

 

Email: 

 


Novinky - odkazy

Předpověď počasíPočasí

Kurzovní lístek

USD Vlajka meny USD   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna
HRK Vlajka meny HRK   změna
PLN Vlajka meny PLN   změna
CHF Vlajka meny CHF   změna

Obrázky

skála Gorila

čert na vyhlídce Pekelské sázky, léto 2011

Hurá na houby - zátiší s houbou

Lípa pod hřbitovem, Lázně Libverda březen 2011

Kořen

Jarní odpočinek Na Chatkách nad Hejnicemi 

Muhu

 Chorvatsko a krása Plitvických jezer

Cestování je samo o sobě pro mnoho lidí doslova srdcovou záležitostí. Poznávání nových míst, nových kultur nebo pouhá relaxace, odpočinek a nabrání nových sil či sportovní vyžití, to je obvyklá náplň cestování. Ten kdo dnes necestuje, jako by nebyl. Asi si jen málo kdo umí představit, že by trávil čas letních dovolených pouze doma na zahradě. Cestování je do jisté míry jakési odreagování, které se zcela jistě vyplatí využít.

Kam se vydat v létě

Samozřejmě i Česká republika nabízí nejen v létě mnoho možností, kam by se dalo vyrazit na dovolenou. Ale asi tak jako k létu neodmyslitelně patří teplo a slunce, tak k němu začíná postupně patřit i moře. S pojmem léta si romantické mořské pláže představí naprostá většina z nás. Také velká část z nás již u moře někdy byla. Ten kdo ne, má určitě proč závidět. Jistě sami potvrdíte, že pobyt v přímořských letoviscích je opravdu báječný a nezapomenutelný zážitek, který vám dodává ještě dlouho mnoho energie. Pokud může tedy zaznít nějaký typ k letní dovolené, tak každopádně cesta k jihu za mořem a sluncem. V dnešní době je možno vybírat z mnoha destinací, nabídka je opravdu obrovská. Místo, které se každoročně těší obrovskému náporu Čechů, je bezesporu Chorvatsko.

Báječná dovolená v Chorvatsku

Chorvatsko vzniklo rozpadem bývalé Jugoslávie, těžce by se tedy hledal někdo, kdo o těchto místech minimálně neslyšel. Chorvatsko toho všem turistům může nabídnout opravdu mnoho. Jedná se o stát, který se vyznačuje nádhernou přírodou a velice přívětivými klimatickými podmínkami. I z tohoto důvodu patří mezi vyhledávaná místa letních dovolených.

Nespornou výhodou je jeho zeměpisná poloha. Nachází se totiž ne zrovna daleko od našeho území. Je tak poměrně snadno dostupné pro každého Čecha. Ani ceny ubytování a stravy zde nejsou nikterak vysoké. Dalo by se tedy říci, že se jedná o ideální místo pro každého Čecha.

Chorvatsko je oblíbené prakticky mezi všemi věkovými skupinami. Na své si zde přijdou jak mladší generace, které zde naleznou mnoho zábavního a společenského vyžití, tak i postarší lidé, kteří zase dají pravděpodobně přednost přírodě a mnoha památkám. Také milovníci dobrého jídla jistě nebudou ochuzeny. Chorvatsko vyniká výbornou kuchyní, takže se zde i dobře najíte ať již pizzy nebo mořských specialit, či jehněčího masa nebo čevabčičího, což jsou chorvatské tradiční pokrmy.

Na co se v Chorvatsku připravit

Vydáte-li se do Chorvatska jak již po vlastní ose, tak organizovaně, vždy se máte na co těšit. Počínaje jedinečnou cestou, přes pohostinnost Chorvatů a konče nádhernými prosluněnými plážemi s teplou vodou.

Chorvaté jsou velice temperamentní národ, který v podstatě neuznává nudu. Počítejte tedy s tím, že se budete bavit od rána, které může být pravda trochu opožděné až po samotnou noc.

Ve většině chorvatských městech a vesnicích to žijete prakticky nonstop. Co může být lepší než několik dní strávených v Chorvatsku. Představte si probuzení kolem desáté hodiny, chutnou snídani a odchod na pláž, kde se budete slunit do večera. Samozřejmě si odskočíte na nějaké to občerstvení a lahodný drink. Večer si dopřejete vydatnou večeři v podobě chorvatských specialitek a vydáte se do centra města nebo na promenádu. Po cestě zpět do hotelu nebo apartmánu se zastavíte v beachbaru, kde příjemně posedíte, popovídáte a popijete klidně i míchaný nápoj. Nad ránem se vrátíte a na druhý den se celý koloběh opakuje, jedním slovem nádhera.

Pro milovníky přírodních krás Plitvická jezera

Patříte-li mezi milovníky přírody, rozhodně byste neměli zapomenout naplánovat při cestě k pobřeží zastávku na Plitvických jezerech. Jedná se asi o nejznámější národní park v Chorvatsku, který se nachází v Licko-senjské župě.

V areálu však nejsou jen nádherná jezera, těch největších je zde šestnáct, ale rozlohou menších potom mnohem více, ale jsou zde ke spatření vodopády, jeskyně a mnoho řek. Vzhledem k tomu, že všechno toto je situováno do nádherného podhorského prostředí plné zeleně, jedná se skutečně o nezapomenutelnou podívanou.

Park Plitvických jezer navštíví ročně přes 200 000 turistů téměř z celého světa. Vstup je placený a je nutno se pohybovat po pěších trasách a stezkách, které vedou po obou stranách Plitvického kaňonu a dokonce i pod vodopády. Máte-li štěstí, můžete se zde setkat kromě nádherné flóry také s množstvím zvířat. Toto území je pro většinu z vás asi známé, protože se zde natáčela slavná série filmů o Vinettou. Již i tento fakt vám určitě přidá k tomu, abyste se zde zastavili.

Pro návštěvu Plitvických jezer je vhodné vyhradit alespoň několik hodin času, jedině tak si je můžete užít v klidu a co nejvíce naplno. Asi nejlepší volbou je zde přenocovat a za mořskými plážemi se vydat až následující den, moře a sluníčko vám určitě neuteče.

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace