logo-Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky

Menu


Anička s oplatkou 1

Jaké lázeňské oplatky Vám nejvíce chutnají?

Děkujeme Vám za odpověď  v naší anketě.

Anička s oplatkou 2

Partneři

 Lázně Libverda - odkaz se otevře v novém okně        Turistické známky - odkaz se otevře v novém okně         

Lzesko1                        

Region-jizerskehory-cz, odkaz se otevře v novém okně                                                                                 

 

Pojdte do přírody

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda. Dovouji si Vám nabídnout něco málo foteček z jarní procházky po okolí Lázní Libverda.

pohoda na jarním výletě -rok 2011

Bazilika Navštívení Pany Marie v Hejnicích - jaro 2011

Odkazy

 SEM a TAM

 Web4U

ToplistPoptávka

Nabídka

Hledáme zajímavé weby na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,kontaktujte nás. info@lazenskeoplatky.cz

Zasílání novinek

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail přibližně jednou měsíčně?  Není nic jednodužšího - stačí vyplnit a těšit se. Kdykoliv své přihlášení můžete zrušit.

Jméno:

 

Email: 

 


Novinky - odkazy

Předpověď počasíPočasí

Kurzovní lístek

USD Vlajka meny USD   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna
HRK Vlajka meny HRK   změna
PLN Vlajka meny PLN   změna
CHF Vlajka meny CHF   změna

Obrázky

skála Gorila

čert na vyhlídce Pekelské sázky, léto 2011

Hurá na houby - zátiší s houbou

Lípa pod hřbitovem, Lázně Libverda březen 2011

Kořen

Jarní odpočinek Na Chatkách nad Hejnicemi 

Muhu

 Černá Studnice

S kamerou na cestách: Kamenný dalekohled na Černostudničním hřebenu

Projeli jsme Jabloncem nad Nisou a míříme dál na východ. Už jen pár kilometrů. Silnice stále zřetelněji i nadšeněji míří k obloze a táhne nás za sebou. Okolní stromy se zdají být víc a víc majestátní, jako by i ony chtěly tvorům z nížiny potvrdit, že tady už jsou na horách. A taky že jsme. Už jen pár kroků od Černostudničního hřebene.

 


Další článek z regionu
Liberecký kraj:


pátek 29. dubna 2011, 14:11

Jižní hranici Jizerských hor bezesporu vévodí právě zmíněný hřeben. A turisty ze všeho nejvíc láká jeho nejvyšší místo – Černá studnice. Právě zde, 869 metrů nad mořskou hladinou, od srpna roku 1905 stojí jeden z jizerskohorských kamenných dalekohledů čili 26 metrů vysoká rozhledna. K její výbavě patří i horská chata.

Autem se sice dá vyjet až přímo k rozhledně, ale abychom měli alespoň trochu pocit, že jsme si daleký pohled do okolní krajiny zasloužili, zastavili jsme asi kilometr před (i pod) ní. Zhruba v polovině příjemné procházky s nikoliv vražedným stoupáním nás značka informuje, že jsme vstoupili na katastr obce Smržovka.


Nejprve skalní vyhlídka

Koncem 19. století byla na Černé studnici nejprve upravena skalní vyhlídka. I tu lze vyzkoušet. Delšímu pohledu brání statné stromy v bezprostředním okolí a tak se pohledy stále více stáčejí k rozhledně. Z vyhlídky se vyjímá obzvláště dobře.

Stejně dobře se z vyhlídkového ochozu kamenné věže vyjímala i krajina pod námi. Kruhový rozhled dovoloval nahlédnout východním směrem až do Krkonoš, na jihovýchodě byl k zahlédnutí Kumburk a kousek vedle vrch Tábor, v dálce se rýsovala silueta Bezdězu a z oparu ne zcela ochotně vystupoval a o sobě tak dával vědět Ještěd.

Slunce na začátku dubna už docela pálilo, ale na vrcholu hřebene bylo ještě dost sněhu. Zejména na cestě označené červenou turistickou značkou mířící od rozhledny přímo na východ nejvyššími místy hřebene. Vydali jsme se po ní, protože zhruba po kilometru na návštěvníky čekají krásné žulové Čertovy skály. Nejen že jsou výrazně fotogenické, navíc jsou i vyhledávaným horolezeckým terénem. Což dokumentovala i přítomnost jednoho ze skálolezců.


Černá studnice a Čertovy skály

Na severním úpatí Černé studnice leží obec Nová Ves nad Nisou. Nad ní se klene Novoveský vrch čili další místo, které je vyzbrojeno rozhlednou.

Jedná se o telekomunikační věž, která tu v nadmořské výšce 676 metrů vyrostla v roce 2006. Vysoká je 35 metrů a čtyřiadvacet metrů nad povrchem zemským je opatřena vyhlídkovým ochozem. Společně s půltuctem dalších turistů, kteří se k rozhledně nadšeně hnali, jsme ji třetí dubnový den ovšem nevyzkoušeli, neboť stále ještě byla na vstupních dveřích opatřena písemným sdělením, že v zimním období je zavřená. Ale nedělali jsme si z toho těžkou hlavu. Zaprvé – kdybychom si z toho těžkou hlavu dělali, nijak by nám to nepomohlo, a za druhé – z vrcholových míst kopce bez stromů byl i tak slušný výhled. Mimo jiné i na Černou studnici.

Ještě malá poznámka k rozhledně na Novoveském vrchu: v době svého vzniku dostala jméno Nisanka. O to se postarali její návštěvníci, kteří o Nisance rozhodli v anketě.

Na úplný závěr jsme se ještě zastavili v Nové Vsi nad Nisou u kostela Panny Marie. Stavba z roku 1935 stojí na dalším kopci s dalekým výhledem - v jizerskohorské oblasti je podobných míst skutečně nadúroda. Z kopce od kostela jsme ten den nakonec i velice zřetelně zahlédli zprvu se skrývající Ještěd.

Miroslav Šára, Novinky.cz 

 


 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace