logo-Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky

Menu


Anička s oplatkou 1

Jaké lázeňské oplatky Vám nejvíce chutnají?

Děkujeme Vám za odpověď  v naší anketě.

Anička s oplatkou 2

Partneři

 Lázně Libverda - odkaz se otevře v novém okně        Turistické známky - odkaz se otevře v novém okně         

Lzesko1                        

Region-jizerskehory-cz, odkaz se otevře v novém okně                                                                                 

 

Pojdte do přírody

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda. Dovouji si Vám nabídnout něco málo foteček z jarní procházky po okolí Lázní Libverda.

pohoda na jarním výletě -rok 2011

Bazilika Navštívení Pany Marie v Hejnicích - jaro 2011

Odkazy

 SEM a TAM

 Web4U

ToplistPoptávka

Nabídka

Hledáme zajímavé weby na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,kontaktujte nás. info@lazenskeoplatky.cz

Zasílání novinek

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail přibližně jednou měsíčně?  Není nic jednodužšího - stačí vyplnit a těšit se. Kdykoliv své přihlášení můžete zrušit.

Jméno:

 

Email: 

 


Novinky - odkazy

Předpověď počasíPočasí

Kurzovní lístek

USD Vlajka meny USD   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna
HRK Vlajka meny HRK   změna
PLN Vlajka meny PLN   změna
CHF Vlajka meny CHF   změna

Obrázky

skála Gorila

čert na vyhlídce Pekelské sázky, léto 2011

Hurá na houby - zátiší s houbou

Lípa pod hřbitovem, Lázně Libverda březen 2011

Kořen

Jarní odpočinek Na Chatkách nad Hejnicemi 

Muhu

 Adventní výšlap na Ořešník a Štolpišský vodopád

Letmým pohledem do kalendáře zjišťuji, že je sobota (26.11.2011) před první adventní nedělí. Venku „královna Zima“ ještě nezačala plně vládnout a sluníčko se snaží poslat k zemi, alespoň pár paprsků. A tak hurá. Někdo na nákupy, my raději do Jizerek.

Naše první kroky jsou prohřáté sluníčkem, ale my víme, že počasí je zde proměnné. A to se také pomaloučku naplňuje. Údolím řeky Smědé se nese polední odbíjení hejnických zvonů. Většina občanů zasedá k polednímu odědu nebo se pachtí a honí po supermarketech a snaží se nakoupit ještě něco nenakoupeného. Sluníčko se již schovalo. Podezřívám jej z toho, že nevydrželo sledovat nákupní šílenství. My však právě vcházíme do lesů a začínáme stoupat k vrcholům. Dnešní vytouženým a od léta z pracovních důvodů odkládaným cílem je skalisko Ořešník. Stoupáme vzhůru a máme nemilé tušení. Výhled asi dneska nebude valný. Pod vrcholovým skaliskem se tušení stává malinko skutečností. K tomu se ještě přidává poměrně silný a studený vítr a tak se rozhodujeme, že až na samý vrchol nepolezeme. Zůstáváme těsne pod vrcholem. Letmým pohledem koukneme na Hejnice, které jsme před slabou hodinkou opustili. Výhled není ideální a tak skalisko svižným tempem a se silným větrem opouštíme a slibujeme si, že se spolu s jarními paprsky tady objevíme a vše si vynahradíme.

V závětří pod skaliskem se zahříváme teplým čajem s citronem. Je obyčejný a však skvělý. Dopíjíme a vyrážíme po červené turistické značce k vodopádu Sloupského potoka – Štolpichu. „Jéé, to je krásný“ slyším slova mé dcery, která je uťapaná ale šťastná. Ani ji nevadí chladno. Je na ní vidět, že je nadšená a šťastná. Asi tak jako většina, kteří zavítají do udolí Štolpichu.

U vodopádu měníme červenou turistickou značku za žlutou a Štolpiškou silnicí sestupujeme údolím podel vodního toku do Ferdinandova.

Cestou se zastavujeme v zatáčce Štolpišské alpské silnice vystavěnou v roce 1891, u pomníčku Gustava Maiwalda a u pamětní desky císařovny Sissi.

Celkem pohodlná cesta klesá a tak není divu, že skoro přehlížíme Rudnou jámu. Ještě, že na „hornickou slávu“ upozorňje informační tabule.

Pomaloučku přicházíme do Ferdinandova. Čeká nás 1,5 km a budeme si moci prohlédnou Basiliku v Hejnicích, kde naše adventní putování začalo.

 

Adventní výšlap na Ořešník a Štolpišský vodopád - foto


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maiwaldova smrt (foto 26.11.2011) Maiwaldova smrt (foto 26.11.2011)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Hlavní strana > Výlety do okolí > Výlety a akce 2012

Hlavní stranafotogalerie > Adventní výšlap na Ořešník a Štolpišský vodopád

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace