logo-Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky

Menu


Anička s oplatkou 1

Jaké lázeňské oplatky Vám nejvíce chutnají?

Děkujeme Vám za odpověď  v naší anketě.

Anička s oplatkou 2

Partneři

 Lázně Libverda - odkaz se otevře v novém okně        Turistické známky - odkaz se otevře v novém okně         

Lzesko1                        

Region-jizerskehory-cz, odkaz se otevře v novém okně                                                                                 

 

Pojdte do přírody

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda. Dovouji si Vám nabídnout něco málo foteček z jarní procházky po okolí Lázní Libverda.

pohoda na jarním výletě -rok 2011

Bazilika Navštívení Pany Marie v Hejnicích - jaro 2011

Odkazy

 SEM a TAM

 Web4U

ToplistPoptávka

Nabídka

Hledáme zajímavé weby na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,kontaktujte nás. info@lazenskeoplatky.cz

Zasílání novinek

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail přibližně jednou měsíčně?  Není nic jednodužšího - stačí vyplnit a těšit se. Kdykoliv své přihlášení můžete zrušit.

Jméno:

 

Email: 

 


Novinky - odkazy

Předpověď počasíPočasí

Kurzovní lístek

USD Vlajka meny USD   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna
HRK Vlajka meny HRK   změna
PLN Vlajka meny PLN   změna
CHF Vlajka meny CHF   změna

Obrázky

skála Gorila

čert na vyhlídce Pekelské sázky, léto 2011

Hurá na houby - zátiší s houbou

Lípa pod hřbitovem, Lázně Libverda březen 2011

Kořen

Jarní odpočinek Na Chatkách nad Hejnicemi 

Muhu

 Hubertova bouda, Novoměstská kyselka

 Lázně Libverda (kolonáda) - Hubertova bouda - Kočičí kameny - Hubertova bouda - U červeného buku - pramen Novoměstské kyselky- U Spálené hospody - Obří sud - Lázně Libverda (kolonáda).

Od centra lázní - kolonády - se vydáme po červené turistické značce, jež vede po lázeňské cestičce směrem na východ vzhůru do obce. Posléze se napojuje v křižovatce na místní komunikaci a navede nás kolem kynologického cvičiště, Pavlova pramene, vyhlídky Hajníkova kohouta a opuštěné chaty Jizerky. Než naše oči zahlédnou Hubertovu boudu máme příležitost opustit silničku a 200m vpravo před skaliskem shlédnout hrubě otesaný pomníček Hermannova smrt. Lesním porostem vyšlapaná pěšina nás zavede k již zmíněné Hubertově boudě, která je na rozcestí turistickách cest, kterým dominuje mohutný strom - Křížový buk. Těsně pod ní nalezneme skalní vyhlídku Kočičí kameny, jež rozhodně stojí za to - zastavit se u nich, vystoupat vzhůru a rozhlédnout se celým údolím. Vrátíme se zpět a od Hubertovy boudy se poté vydáme po zelené turistické značce směrem na rozcestí U červeného buku. Než odbočíme vlevo z asfaltové silničky máme možnost vidět Körtelův obrázek. Klesající lesní cestou dojdeme na křižovatku cest a odbočce k pramenu Novoměstské kyselky. Po osvěžení chladnou minerální vodou se necháme vést stále zelenou ještě asi 300 metrů na okraj lesa na místo známé jako U spálené hospody . Zde se vydáme po žluté turistické značce směrem k Lázním Libverda a Obřímu sudu, od něho už lehce seběhneme dolů na kolonádu.

Celá trasa měří kolem 12 kilometrů s převýšením zhruba 460 metrů.

 


Výlet na Ořešník

Až sejdete do Hejnic (375 m n. m.) tak si rozhodně nenechte ujít možnost prohlédnout si Baziliku Navštívení Panny Marie a pohlédnout na toto městečko z jeho přirozené dominanty, kterou je skalní vyhlídka Ořešník (800 m n. m.). Na vrcholu Ořešníku je umístěn několikametrový dřevěný kříž, který dotváří celkovou dominantnost celé vyhlídky.
  

lázeňský pobyt Lázně Libverda | lázeňské pobyty | 

 | ubytování v Chorvatsku | ubytování v Itálii |

 

 

 

.

Zlepšujte s námi naše stránky

Körtelův obrázek

 Napište nám co se Vám nejvíc líbí

Napište nám do knihy návštěv, nebo emailem, co se Vám nejvíc líbilo, nebo co by jste naopak zlepšili, jaké fotky by jste nejraději přidali, nebo jaké články a o čem. Vaše nápady rádi zrealizujeme.

 

 

 

výlety

Z Lázní Libverda na Smrk (20 km)
Lázně Libverda — Hubertka — Nebeský žebřík — Smrk (HLV 166; 1124 m) — Streitův obrázek — U spálené hospody — Obří sud — Lázně Libverda

Z Bílého Potoka na tři tisícovky (23 km)
Bílý Potok, železniční stanice — Frýdlantské cimbuří — Polední kameny (HLV 371; 1006 m) — Pavlova cesta — Smědavská hora (HLV 212; 1084 m) — Pavlina louka — Jizera (HLV 170; 1122 m) — Pavlina louka — Smědava — Bílý Potok, železniční stanice

Černá hora - Bílá smrt (24 km)
Hrabětice — Ptačí kupy (HLV 343; 1013 m)Holubník (HLV 229; 1071 m) —  Bílá smrt (VV 209a; 1007 m) — Sedlo Holubníku — Černá hora (HLV 209; 1085 m)Sněžné věžičky (HLV 231; 1070 m) — Hrabětice   /   (Hotely a penziony v okolí Hrabětic)

Z Kořenova na čtyři tisícovky
Kořenov, železniční stanice — Údolí Jizery — Pod Bukovcem — Bukovec (HLV 373; 1005 m)Věžní skály (HLV 334; 1018 m) — Pytlácké kameny — Jizerská silnice — Promenádní cesta — Černý vrch (HLV 317; 1026 m) — Pod Bukovcem — Sedlo pod Zámky — Knížecí cesta — Zámky (HLV 379; 1002 m) — Kořenov, železniční stanice   /   (Hotely a penziony v okolí Kořenova)

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace