logo-Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky

Menu


Anička s oplatkou 1

Jaké lázeňské oplatky Vám nejvíce chutnají?

Děkujeme Vám za odpověď  v naší anketě.

Anička s oplatkou 2

Partneři

 Lázně Libverda - odkaz se otevře v novém okně        Turistické známky - odkaz se otevře v novém okně         

Lzesko1                        

Region-jizerskehory-cz, odkaz se otevře v novém okně                                                                                 

 

Pojdte do přírody

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda. Dovouji si Vám nabídnout něco málo foteček z jarní procházky po okolí Lázní Libverda.

pohoda na jarním výletě -rok 2011

Bazilika Navštívení Pany Marie v Hejnicích - jaro 2011

Odkazy

 SEM a TAM

 Web4U

ToplistPoptávka

Nabídka

Hledáme zajímavé weby na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,kontaktujte nás. info@lazenskeoplatky.cz

Zasílání novinek

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail přibližně jednou měsíčně?  Není nic jednodužšího - stačí vyplnit a těšit se. Kdykoliv své přihlášení můžete zrušit.

Jméno:

 

Email: 

 


Novinky - odkazy

Předpověď počasíPočasí

Kurzovní lístek

USD Vlajka meny USD   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna
HRK Vlajka meny HRK   změna
PLN Vlajka meny PLN   změna
CHF Vlajka meny CHF   změna

Obrázky

skála Gorila

čert na vyhlídce Pekelské sázky, léto 2011

Hurá na houby - zátiší s houbou

Lípa pod hřbitovem, Lázně Libverda březen 2011

Kořen

Jarní odpočinek Na Chatkách nad Hejnicemi 

Muhu

 Jizerské hory, Lázně Libverda a okolí

Málo míst v Jizerských horách má tak tajemnou atmosferu, jako severní úbočí Jizerských hor. Rozervaná skaliska, vodopády a původní bukové lesy lákají k výletům pěšky i na kole a v zimním období k vyjížďkám na běžkách............

Skalní útvary Ořešník, Paličník, Frýdlantské cimbuří a nebo Ptačí kupy skýtají nádherné rozhledy do okolí.

Svou krásou vás okouzlí i četné vodopády na zdejších tocích, např. na Malém a Vekém Štolpichu.

Jizerské hory jsou  krásné ale i drsné. Svouji ukrutnou sílu připomíná i veliká četnost pomníčků obětí Jizerských hor.

 Foto-do-29-3-11-172

LÁZNĚ LIBVERDA - Stejně jako celou řadu návštěvníků,i Vás jistě okouzlí,  místo, které je nazývané perlou Jizerských hor. Není divu, že již naši předci příšli na to, že Libverda a okolí léčí nejen tělo, ale i duši. A ke všem uvedeným krásám si Vás dovolujeme pozvat na tradiční teplé Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky - lázeňskou oplatku přímo z Lázní Libverda.

V krásném okolí je mnoho zajímavých cílů pro vycházky a výlety. Blízké Hejnice   s barokním chrámem jsou jsou známým rekreačním a poutním místem místem Jizerských hor, odkud není daleko k vodopádům Sloupského a  Černého potoka. Pohodlně dosažitelné je i starobylé město a zámek Frýdlant.

HEJNICE - Barokní kostel stojící na místě poutního místa v obci Hejnice. Podle legendy poutní místo vzniklo, když jednoho dne roku 1159 šel okolo řemeslník, kterému se zdál sen, ve kterém mu andělé řekli, aby zde pověsil obraz Matky Boží, poté, co tak učinil, se mu uzdravila žena s těžce nemocným dítětem. Roku 1211 zde byla postavena dřevěná kaplička, již roku 1252 byla nahrazena kapličkou kamennou. Kvůli nárůstu poutníku se kaple postupně rozšiřovala, kostel byl vysvěcen roku 1298. Poté se zde vystřídalo několik majitelů, až roku 1620 jeho majitelé odešli z Čech. Po nich koupil okolí Albrecht z Valdštejna, který nechal kostel znovu otevřít. Nejvyšší proslulost mělo poutní místo za šlechtického rodu Galassů, kdy se zde prý scházelo až 7000 věřících. V roce 1721 se začal stavět nový, barokní chrám, vysvěcen byl roku 1725. Ve 20. století i přes snahy věřících chrám chátral. Když byly za obou světových válek odebrány zvony, bylo v chrámu ubytování pro mnichy a jeptišky. Až roku 1990 došlo k další rekonstrukci, klášter byl vysvěcen roku 2001. Chrám je obrácen k jihu, je 50 metrů dlouhý, 37 metrů široký a 35 metrů je výška jeho kopule.

HRAD A ZÁMEK FRÝDLANFrýdlant - hrad a zámekT - Původní hrad, rozšířený v 16. století o renesanční zámek, se stal po bitvě na Bílé hoře majetkem slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Posledními vlastníky hradu byli Clam-Gallasové, kteří jej již roku 1801 zpřístupnili veřejnosti, Frýdlant se tak stal nejstarším hradním muzeem ve střední Evropě.

 

Rozhledna Frýdlantská výšina je cihlová 21 metrů vysoká. Výhled na město Frýdlant, zámek a hřeben Jizerských hor. Pod rozhlednou bufet a příjemné venkovní posezení s ohništěm a odpočinkovým areálem.
Další informace: Rozhledna Frýdlantská výšina, 1 km S od Frýdlantu...
.

 

 

Jizerské hory

V blízkosti obce se nachází bývalá přírodní rezervace Tišina, dnes část přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny. Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny je největším komplexem bukového lesa v Česku. Vznikla 15. 9. 1999, kdy vstoupila v platnost vyhláška č. 200/99 Sb. Vznikem této rezervace bylo propojeno sedm rezervací původních: Špičák, Stržový vrch, Poledník, Štolpichy, Frýdlantské cimbuří, Paličník a Tišina z roku 1960. Tento komplex smíšených, převážně bukových lesů zahrnuje nejcennější lesní porosty Jizerských hor, je genovou bankou původních dřevin pro obnovu jizerskohorských lesů, poškozených v minulosti imisemi i nevhodným lesním hospodařením. Z dřevin se zde vyskytují: buk lesní a javor klen, jedle bělokorá, jilm horský, jasan ztepilý, dub zimní, lípa srdčitá a velkolistá a javor mléč. V lesích se nachází řada chráněných rostlin a živočichů. Mezi významné chráněné rostliny rezervace patří podbělice alpská, čípek objímavý a lilie zlatohlavá. Z ptáků zde hnízdí: výr velký, včelojed lesní, čáp černý, lejsek malý a sokol stěhovavý. Oblast je turisticky velmi atraktivní, je zde množství skal, jako je Zvon, Divá Máří, Nos a Zahradní stěna. Jsou zde vyhlídky Frýdlantské cimbuří, Ořešník, Poledník a Krásná Máří.

pomníčky    vodní toky    vrcholy a skaliska 

osada Jizerka   Smědava


 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace