logo-Libverdské lázeňské oplatky - Libverdky

Menu


Anička s oplatkou 1

Jaké lázeňské oplatky Vám nejvíce chutnají?

Děkujeme Vám za odpověď  v naší anketě.

Anička s oplatkou 2

Partneři

 Lázně Libverda - odkaz se otevře v novém okně        Turistické známky - odkaz se otevře v novém okně         

Lzesko1                        

Region-jizerskehory-cz, odkaz se otevře v novém okně                                                                                 

 

Pojdte do přírody

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda. Dovouji si Vám nabídnout něco málo foteček z jarní procházky po okolí Lázní Libverda.

pohoda na jarním výletě -rok 2011

Bazilika Navštívení Pany Marie v Hejnicích - jaro 2011

Odkazy

 SEM a TAM

 Web4U

Toplist



Poptávka

Nabídka

Hledáme zajímavé weby na vzájemnou spolupráci a výměnu odkazů. Prosím,kontaktujte nás. info@lazenskeoplatky.cz

Zasílání novinek

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail přibližně jednou měsíčně?  Není nic jednodužšího - stačí vyplnit a těšit se. Kdykoliv své přihlášení můžete zrušit.

Jméno:

 

Email: 

 


Novinky - odkazy

Předpověď počasí



Počasí

Kurzovní lístek

USD Vlajka meny USD   změna
EUR Vlajka meny EUR   změna
HRK Vlajka meny HRK   změna
PLN Vlajka meny PLN   změna
CHF Vlajka meny CHF   změna

Obrázky

skála Gorila

čert na vyhlídce Pekelské sázky, léto 2011

Hurá na houby - zátiší s houbou

Lípa pod hřbitovem, Lázně Libverda březen 2011

Kořen

Jarní odpočinek Na Chatkách nad Hejnicemi 

Muhu

 



Rozhledny v ČR, české rozhledny, wiki

 Rozhledny v České republice pěknou interaktivní formou se spoustou fotografií, videí a historických informací. Jedná se o wiki, každý návštěvník může přidat svoji fotografii nebo aktualizovat popis rozhledny. Mobilní verze vždy pohotově zobrazí nejbližší rozhledny ve Vašem okolí.  >>> více


rozhledna Bramberk

www.bramberk.cz 


rozhledna Císařský Kámen

www.radlo.cz 


rozhledna Černá Studnice

S kamerou na cestách: Kamenný dalekohled na Černostudničním hřebenu

Projeli jsme Jabloncem nad Nisou a míříme dál na východ. Už jen pár kilometrů. Silnice stále zřetelněji i nadšeněji míří k obloze a táhne nás za sebou. Okolní stromy se zdají být víc a víc majestátní, jako by i ony chtěly tvorům z nížiny potvrdit, že tady už jsou na horách. A taky že jsme. Už jen pár kroků od Černostudničního hřebene.  >>>  pokračování 

 


 

Frýdlntská rozhledna

www.mesto-frydlant.cz 


rozhledna Kopanina

www.obec-frydstejn.cz 


rozhledna Královka

www.kralovka.euroregin.cz 


rozhledna Nisanka

www.rozhledna-nisanka.cz 


vyhlídková restaurace s rozhlednou Petřín

www.jablonec.com 


rozhledna Proseč - na Prosečském hřebeni

www.rozhlednanadproseci.webnode.cz 


rozhedna Rašovka

www.restauracevtrnci.euroregin.cz 


rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka stojí v nadmořské výšce 827 metrů na Seibtově vrchu nad Hraběticemi u Janova nad Nisou v okrese Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji, v těsném sousedství známého zimního střediska Severák.  >>> více:

.

www.slovanka.eu 


rozhledna Smrk

Smrk je nejvyšší hora české části Jizerských hor (polská Wysoka Kopa měří o 3 metry více). Vrcholek Smrku netvoří vrcholové skalisko, ale spíše plošina s označením triangulačního bodu (Wysoka Kopa je ještě plošší a bez triangulace). V roce 1892 byla na Smrku postavena dřevěná 20 metrů vysoká vyhlídková věž. Nad tehdejším smrkovým mořem to musel být úchvatný rozhled! Obrázek vpravo zachycuje plochý vrchol Smrku o 99 let později. Nyní jsou již tyto polomrtvé stromy odtěženy a v trávě se krčí sazeničky smrků, z nichž by měl časem povstat nový les...  >>> pokračování 

 


rozhledna Štěpánka

Rozhledna ŠtěpánkaKamenná novogotická rozhledna Štěpánka na vrchu Hvězda (959 m.n.m.) na Příšovickém hřebeni je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách. Pojmenování připomíná arcivévodu Štěpána, který tu pobýval při dohledu na stavbu Krkonošské silnice.
Rozhledna se počala stavět již roku 1847, ale stavební činnost záhy ustala a celá stavba byla dokončena až roku 1892. Při dostavbě byla k dolní 6 m části dostavěna štíhlá osmiboká věž z kombinace cihel a pískovce. Výška rozhledny   je 24 m a výhled z ní je opravdu krásný. Jsou odtud vidět západní Krkonoše, údolí Desné a Kamenice, roztroušená zástavba horských chalup až k přehradě Souš a hora Jizera v pozadí.
Poblíž rozhledny tradičně stojí dřevěný stánek s občerstvením, zajímavý je i kamenný stůl s lavicí u jejího vchodu. Za věží jsou trosky kamenného válečného kříže, který měl být údajně symbolickým místem zdejších nacistů za 2. světové války.
Otevírací doba: duben PO-NE 10:30 - 17:30, květen - červen ÚT-NE 10:30 - 17:30, červenec - srpen PO-NE 10:30 - 18:00, září - říjen ÚT-NE 10:30 - 17:30, listopad - prosinec PO-NE 10:30 - 17:30. Vstupné je 20 Kč.
K rozhledně můžete vyjet autem. U chaty Hvězda je placené parkoviště..  

 

 


 

rozhledna Tanvaldský Špičák

www.rozhledna-spicak.cz 


Nejkrásnější rozhlednou Libereckého kraje zvolili čtenáři Štěpánku

           3. srpna 2011  13:12

V krajské kole ankety o nejkrásnější rozhlednu dostala v Libereckém kraji nejvíc hlasů Štěpánka u Příchovic. Společně s rozhlednou na Černé Studnici, která skončila druhá, postupují do celostátního finále.

Rozhledna Štěpánka u Příchovic
Rozhledna Štěpánka u Příchovic | foto: Roman ČejkaMF DNES
galerie NA CÍSAŘSKÉM KAMENI. Na vrch šestipatrové věže u Jablonce nad Nisou vede 97 schodů. Rozhledna Černá Studnice Rozhledna Štěpánka u Příchovic Rozhledna Tábor u Lomnice nad Popelkou Rozhledna Smrk v Jizerských horách Rozhledna Slovanka u Janova nad Nisou Petřín v Jablonci nad Nisou

Krajské kolo o nejhezčí anketu Libereckého kraje bylo tajné. Štěpánka dostala 675 hlasů. Náskok nad ostatními rozhlednami měla výrazný. Druhá, rozhledna na Černé studnici, dostala hlasů 373. Celkem jich čtenáři v Libereckém kraji rozdali  1618.

Celostátní finále začne ve čtvrtek a hlasování bude opět tajné. Jméno té nejkrásnější se dozvíte v úterý 9. srpna.

S nominací jednotlivých rozhleden pomáhal iDNES.cz autor televizního pořadu o rozhlednách Jan Nouza. Do ankety se tak dostaly rozhledny různých stylů.

Výsledky hlasování v Libereckém kraji najdete zde

Štěpánka u Příchovic

Novogotickou rozhlednu Štěpánka začal v roce 1847 stavět na krkonošském vrchu Hvězda kníže Camill Rohan a pojmenoval ji po arcivévodovi Štěpánovi, který na kopec vystoupil během stavby císařské Krkonošské silnice v údolí.

Jak se vybíralo

Jan Nouza vybral pro každý kraj sedm rozhleden.

Snažil se, aby byly zastoupeny rozhledny reprezentující různé stavební typy, epochy a pokud možno i různé okresy v rámci kraje.

Přednost dostaly rozhledny, které jsou unikátní v rámci celé České republiky, případně které mají zajímavé okolnosti vzniku.

Sotva ale Rohan postavil základnu s vchodem, arcivévoda Štěpán upadl u vídeňského dvora v nemilost a kníže stavbu zastavil. Štěpánku dokončil až v roce 1892 Horský spolek.

Pověst líčí, že kníže Rohan stavbu zastavil, když mu cikánka předpověděla, že mu dokončení rozhledny přinese smrt. Kníže skutečně zemřel měsíc poté, co Horský spolek 24 metrů vysokou rozhlednu dostavěl.

Slovanka u Janova nad Nisou

Slovanka je nejstarší českou železnou rozhlednou. Vznikla jako exponát rakouských železáren pro Světovou výstavu ve Vídni. Pak věž zakoupil Horský spolek a v roce 1887 ji vztyčil na Seibtově vrchu.

Montáž věže trvala sedmnáct dnů a na slavnostní otevření přišlo tolik lidí, že Horský spolek na dobrovolném vstupném získal víc, než na kolik ho rozhledna přišla.

Od roku 1997 byla Slovanka kvůli špatnému stavu zavřená, ujalo se ji ale Občanské sdružení na záchranu Slovanky a díky němu se lze od roku 2000 opět z vyhlídkové plošiny ve výšce 14 metrů nad zemí těšit pohledem na Jablonec nad Nisou a Liberec.

Černá Studnice u Jablonce nad Nisou

Kamenná rozhledna na hoře Černá Studnice vyrostla ze vzdoru jabloneckých členů Horského spolku z Liberce, kterým se nelíbilo, že jejich kolegové věnují veškerou energii stavbě horského hotelu na Ještědu.

Jablonečtí turisté se od nich odtrhli a na vrcholu, kde od roku 1885 sloužila vyhlídková plošina, naplánovali postavit mohutnou věž.

Jan Nouza

Vysokoškolský profesor na Technické univerzitě v Liberci. Jeho koníčkem je turistika, zejména pak poznávání rozhleden.

Je autorem televizního seriálu Rozhlédni se, člověče a publikací Rozhledny Čech, Moravy a Slezska a Rozhledny na prahu 21. století.

Vytvořil i nejstarší české stránky mapující naše a zahraniční rozhledny (stránky najdete zde).

V konkurzu zakázku zadali zkušenému jabloneckému architektovi Robertu Hemmrichovi, který navrhl 26 metrů vysokou rozhlednu se stěnami širokými 1,6 metru z třítunových žulových kvádrů. V roce 1905 rozhledna stála.

Petřín v Jablonci nad Nisou

Rozhlednu Petřín nemá jen Praha, ale i Jablonec nad Nisou. Výletní restauraci s 20 metrů vysokou vyhlídkovou věží postavil v roce 1906 na návrší jižně od města německý soukromník Richard Fellinghauer.

Jméno Petřín dostal vrch až po válce. Restaurace tehdy nějaký čas fungovala jako dětský domov, pak ho převzal státní podnik Restaurace a jídelny.

Po pádu režimu si Petřín předávali spekulanti a od roku 1993 byl několik let zavřený.

Změna přišla s nynějším majitelem, který restauraci i vyhlídkovou věž v roce 2000 za zhruba 20 milionů korun se značnou dávkou vkusu opravil a znovu otevřel.

Tábor u Lomnice nad Popelkou

Vyhlídkové věži na vrchu Tábor u Lomnice nad Popelkou se říká Tichánkova rozhledna. A to podle řídícího učitele místní školy Josefa Tichánka, který se jako jednatel okrašlovacího spolku ujal iniciativy za její stavbu.

Tichánek pořádal veřejné sbírky do té doby, než sehnal potřebných 22 tisíc korun na vybudování 26 metrů vysoké cihlové věže a 23 tisíc na stavbu přilehlé horské chaty. Rozhledna přivítala první návštěvníky v roce 1911.

 Ani jí se ale po listopadu 1989 nevyhnuly problémy se spekulanty. V roce 1995 byla uzavřena a dokonce se uvažovalo i o demolici. Nakonec chatu s rozhlednou koupil nynější majitel, opravil ji a v roce 2007 opět otevřel.

Smrk v Jizerských horách

 S myšlenkou postavit na hoře Smrk vyhlídkovou věž přišla v roce 1992 Společnost pro obnovu rozhledny z Nového Města pod Smrkem. Mělo jít o náhradu za dřevěnou rozhlednu, která na Smrku stála do poloviny minulého století.

Pravidla ankety

Do celostátního finále postupují z krajského kola dvě rozhledny s největším počtem hlasů. Finálové hlasování začne ve čtvrtek 4. srpna. Vyhlášení vítěze bude v úterý 9. srpna.

Už na podzim 1992 společnost vypsala architektonickou soutěž, kterou vyhrál návrh architekta Jana Dudy ze studia Artikl.

Než se ale podařilo sehnat všechna povolení a peníze, uběhlo jedenáct let. Kovová rozhledna vysoká 23 metrů slouží od září 2003. Její stavba stála 3,6 milionu korun.

Císařský kámen u Milířů

Rozhledna na kopci Císařský kámen u osady Milíře na Jablonecku patří mezi nejmladší rozhledny v Česku. S nápadem postavit vyhlídkovou věž na vrchu, který v roce v roce 1779 navštívil císař Josef II., přišla v roce 2005 obec Rádlo.

Podobu dalo rozhledně jablonecké sdružení projektantů Toinsta. Rozhledna má celodřevěnou konstrukci doplněnou ocelovými spojkami a táhly. Slavnostně otevřená byla v září 2009 při 230. výročí císařské návštěvy.

Stavba dvacetimetrové věže s vyhlídkovou plošinou ve výšce 18,8 metru vyšla na 1,8 milionu korun.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/nejkrasnejsi-rozhlednou-libereckeho-kraje-zvolili-ctenari-stepanku-1jc-/liberec-zpravy.aspx?c=A110622_140720_liberec-zpravy_alh

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace